Pécs – MCC

November 19-én Pécsett az MCC ottani központjában tartottunk workshopot, ahol 3 új scuppert köszönhettünk a csapatunkban: Kása Kata Hangát, Varga Viktória Dórát és Radics Miroslavot. Az ő beszámolóit olvashatjátok alább:

MÉCS: Magyar Életmentő Csapat

A MÉCS egy olyan ötlet, aminek köszönhetően a fiatalok elsajátíthatják az elsősegélynyújtáshoz szükséges összes tudást és készséget. A programot 13 éves kortól egészen a középiskola végén tartó diákság veheti igénybe, amelynek részeseként nyári táborban vagy akár baleset szimulációs napokon vehetnek részt. Aki ennél idősebb korban szeretné teljesíteni ezt a remek lehetőséget, annak is van lehetősége bekapcsolódni tagsági díj ellenében. A fiatalok remek csapatot alkottak és közösen egy olyan projektet dolgoztak ki, ami egy igazán fontos és nemes célt szolgál. Mentorálásuk során még mi is sokat tanulhattunk tőlük a témáról, de mellette a korosztályukra igencsak jellemző sziporkázó kreativitásról is.

Add.Blocker – Addiction Blocker

Az Add.Blocker csapata egy olyan telefonos alkalmazást szeretett volna létrehozni, amely mesterséges intelligencia segítségével a felhasználó által kiválasztott közösségi média platformokon megjelenő olyan posztokat/képeket szűri, ami a felhasználó függőségét erősíti. Már a problémafelvetés kezdetén szinte mindannyian egyetértettek abban, hogy a fiatalok körében egyre gyakrabban jelennek meg a különböző fajtájú és mértékű függőségek, ez ellen szerettek volna tenni. Az alkalmazás azokon a fiatalokon segítene, akik szeretnék maguk mögött hagyni a függőségüket. Ebben pedig segítséget nyújt, ha nem látnak vagy hallanak a nem kívánatos szokásaikról az általuk használt internetes fórumokon. Amikor az ötletük bemutatására került a sor rendkívül támogatóan álltak egymáshoz a diákok és elképesztő színvonalas előadást tudtak nyújtani, a közönség és a zsűri kérdéseinek megválaszolásakor pedig igazi csapatként, egységben tudtak helytállni. Remek volt a csapat munkájában részt venni mentorként, én is sokat tanultam tőlük.

E-Segítünk Élj Jobban

A mi csapatunk Benivel egy mentálhigiénés alkalmazás ötletének kidolgozását tűzte ki céljául. Ennek a különlegessége abban rejlett, hogy alkalmazás formájában próbáltak volna segítséget nyújtani a cyberbullying-ot elszenvedő gyerekeknek és diákoknak. Nagyon meg voltam lepve, hogy milyen hamar megtalálták a közös hangot, hamar kialakult a csapatszellem, ügyesen elkerülték az appos ötletek közben felmerülő csapdákat.. Továbbá az is nagyon tetszett, hogy a csapattagok mennyire éretten gondolkodtak a korukhoz képest. A projektjük nagyon jól haladt, bár a vége felé kicsit elcsúsztak az idővel, talán több időt is hagyhattak volna a workshopnak.