Határokon túl

Csapatunk felkérést kapott a dunaszerdahelyi Mathias Corvinus Collegium KP szombat rendezvénysorozatának keretében, ezzel pedig új mérföldkövet értünk el, meg tudtuk tartani első határon túli egész napos workshopunkat. Résztvevő mentoraink Beni, Petra, Levente és Miro voltak.
A workshop témája nagyon hasonló volt az SZTE Gyakorló Gimnáziumban megtartott korábbi workshopunkhoz, azonban most jelentősen több idő állt a résztvevő diákok rendelkezésére, jobban el tudtak mélyülni a mentális egészség témájában. Ezúttal a pályázati kiírást fókuszáltabbá tettük, a mentális egészség megőrzése témakörben kellett egy kampányt kidolgozniuk. A program keretében 23 diáknak tudtunk workshopot tartani, akiket négy csoportba osztottunk szét. A workshop elején, köszönhetően az egész napos programnak, újra megjelentek kedvenc asszociációs játékaink, ezzel is oldva a gyerekek hangulatát. Mind a négy csapat nagyon érdekes projekttel állt a zsűri elé, nagyon nehéz helyzetbe hozták őket a döntésben. Mik is voltak a projektek?
Miro: Az én csapatom nagyon hamar megtalálta a központi elemét, amely a tanulás által okozta stressz oldása volt. Koncepciójuk egy iskolai projektsorozat lett volna, ahol különböző tanulástechnikai trénerek avatták volna be a diákokat a hatékony tanulás módszereibe. Ezen kívül csapatom a digitális világban is jelen lett volna egy általuk fejlesztett közösségi applikációban, melyen évfolyamokra osztva, érettségitantárgyanként alkottak volna meg egy tudásmegosztó portált.
Levi: Csapatom projektjének fókuszában telefonfüggőség és az ezzel kapcsolatba hozható elmagányosodás jelensége állt. Az ötletük egy MCC által szervezett 3 napos tábor lett volna, ahol a középiskolások csapatokba állítva vehetnek részt különféle fakultatív foglalkozásokon csapatépítő játékokon illetve érdekes, interaktív előadásokon. Ezek a programok különféle mentálhigéniai témákat érintenének mint az elmagányosodás, stresszkezelés, érzelmi inteligencia. Petra: A csapatom a Gondolat Kert nevű társaságot álmodta meg, akik a mentális egészség megőrzese érdekében utat nyitnak a középiskolás diákoknak az elszeparálódás leküzdése érdekében különféle programokkal. Táborok, szakkörök, a korosztály igényeire szabva, mindegyik valamilyen mentális egészséger érintő téma köré szőve. Ezeket az eseményeket egy kampánysorozattal indítanák, iskolákban felmérve, mire van szükségük a diákoknak. A későbbiekben közvetítő irodaként is funkcionálnának majd, hogy az is kapjon segítséget, akinek a Gondolat Kert által nem megszervezhető eseményekre van igényük.
Petra: A csapatom a Gondolat Kert nevű társaságot álmodta meg, akik a mentális egészség megőrzese érdekében utat nyitnak a középiskolás diákoknak az elszeparálódás leküzdése érdekében különféle programokkal. Táborok, szakkörök, a korosztály igényeire szabva, mindegyik valamilyen mentális egészséger érintő téma köré szőve. Ezeket az eseményeket egy kampánysorozattal indítanák, iskolákban felmérve, mire van szükségük a diákoknak. A későbbiekben közvetítő irodaként is funkcionálnának majd, hogy az is kapjon segítséget, akinek a Gondolat Kert által nem megszervezhető eseményekre van igényük. Beni: A csapatom egy ottalvós nyári tábor keretében szerette volna újragondolni a pályaorientációs foglalkozásokat. Az volt az ötletük, hogy a különböző egyetemek fiatal, korban hozzájuk közel álló hallgatói számára hirdetnének pályázatot: Hogyan népszerűsítenéd a kart amin tanulsz egy csapat középiskolásnak egy erdei tábor keretei közt, fél óra alatt? Az így résztvevő egyetemisták így biztosan motivációval telve, kreatív módon mutatnák be szakterületüket, ami a pályaválasztás előtt álló érdeklődő diákokat jobban megszólítaná, mint a hagyományos pályaorientációs előadások bármelyike. Az ötletük a zsűri elismerését is megnyerte, mivel egybehangzó véleményük alapján az én csapatom nyerte meg az első helyért járó ajándékcsomagot.
A workshop létrejöttét a Richter Gedeon Nyrt. támogatta. Támogatásukat ezúton is köszönjük!