Karikó Katalin szegedi látogatásának a tiszteletére az SZTE Junior Akadémia és az NKI felkérésére megszerveztük az első Nobel Hetek Ötletversenyt, ahol 10 középiskolás csapat mérhette össze tudását és kreativitását. A legjobban teljesítő csapatok értékes nyereményekkel hazsagodtak és személyesen találkozhattak a Nobel-díjas kutatóval.
A verseny célja az volt, hogy a diákok egy olyan kampányt vagy programot dolgozzanak ki, amely a természettudományok iránt kevéssé érdeklődő társadalmi csoportokat célozza meg, és segíti a tudományos vívmányok elfogadását, megértését. A diákok kreatív megoldásokkal álltak elő, különös figyelmet fordítva arra, hogy ötleteik hatékonyan ösztönözzék a tudományos érdeklődést mind online, mind offline formában.
A 3. helyet a Jóképű Horgászbot nevű csapat szerezte meg, amelynek tagjai: Miklós Gyula és Lévai Levente Gábor (Kecskeméti Református Gimnázium), valamint Márki Szabolcs (Szegedi SZC Vedres István Technikum). Ők egy olyan interaktív, online platformot terveztek, amely a természet szeretetén keresztül vezeti be a tudományos ismereteket az érdeklődők számára.
Nyereményük 30.000 Ft.- értékű ajándékcsomag, 5 felvételi pont a Szegedi Tudományegyetemre és Karikó Katalin dedikált életrajzi könyve volt.
A 2. helyezett a Világmegváltók team lett, amelynek tagjai: Mészáros Zsuzsanna, Müller Olívia, Csipak Miklós és Sárkány Kitti (SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola). Az ő kampányuk a klímaváltozás tudományos hátterét és annak megértését segíti elő egy iskolai program keretében.
Nyereményük 40.000 Ft.- értékű ajándékcsomag, 8 felvételi pont a Szegedi Tudományegyetemre és Karikó Katalin dedikált életrajzi könyve volt.
Az 1. helyen végzett az Én hormonom nevű csapat, melynek tagjai: Cserni Zorka és Hargitai Petra (Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium). Ők egy olyan programot dolgoztak ki, amely a hormonális egyensúly fontosságát mutatja be közérthető formában, ezzel közelebb hozva a tudományt a fiatalokhoz.
Nyereményük 50.000 Ft.- értékű ajándékcsomag, 10 felvételi pont a Szegedi Tudományegyetemre és Karikó Katalin dedikált életrajzi könyve volt.
Tiéd a jövő!